Dżungle, lasy deszczowe, jaskinie, a nawet dzikie zwierzęta, to są miejsca w których chowają się Tropikalne Fungusy. Pochodzą z różnych odległych miejsc i są najbardziej „toksyczne”*! Atak jest najlepszą formą obrony, więc jeśli będziesz próbował je złapać, bądź ostrożny! *)Figurki Fungus Amungus są bezpieczne, nie są toksyczne.

Tropikalne

 

 

Suckler

Ten jednooki robal nazywa się Suckler. Lubi przyczepiać się do czegokolwiek i wysysać soki. W szczególności lubi przyczepiać się do ludzi. Moja rada, to trzymać się od niego z daleka.

 

 

Ringo

To nie jest rodzaj pierścienia. Ringo to ohydny robal z mackami, które owijają się wokół atakującego przeciwnika. Uważaj, abyś go nie rozdrażnił.

 

 

Ug

To prawdopodobnie najstarszy Fungus.  Uważa się, że były już widziane, gdy na ziemi byli jaskiniowcy. Lubi ciemne, głębokie jaskinie i w zasadzie nic nie robi, bo najbardziej lubi spać.

 

 

Fang

Fang to najbardziej agresywny Fungus. Pełza po lasach deszczowych, próbując wślizgnąć się do paszczy węży.  Gdy atakuje węże, pluje toksycznym szlamem. Zatem uważaj, gdy będziesz próbował go złapać.

 

 

Noctrinal

Noctrinal naprawdę cuchnie. Podobnie, jak owoce, które jedzą nietoperze. Można go znaleźć w małych źródełkach na dole w jaskiniach... zadziwiające, bo najczęściej blisko kolonii nietoperzy. Nie zbliżaj się, chyba, że chcesz aby Cię zmoczył wiadomo czym...