Najbardziej lepkie, ohydne, śliskie Fungusy ze wszystkich. Lubią ukrywać się w różnych wilgotnych miejscach. Polowanie na nie może być niebezpieczne, a jeśli go złapiesz, uważaj, możesz zostać mokry! Albo, jeśli go złapiesz, może się łatwo wyślizgnąć!

Szlamiaki

 

 

Sweaty Hetty

Niezwykle nerwowy Fungus, ciągle pokryty okropnym śluzopotem. Zatem jesli będziesz miał szczęście (lub nieszczęście) spotkać, on podniesie łapki uwalniając toksyczny odór, spoci się, aby Cię zaskoczyć i uciec.

 

 

Rumblesquirt

Najmłodszy ze wszystkich Fungusów, ale najsłodszy i najbardziej niewinny. Najłatwiej go znaleźć w brudnych pieluszkach. Ciężko go złapać, ponieważ nawet burczenie w brzuchu z dziecka sprawia, że od razu wieje.

 

 

Tommy Squeaker

Tommy Squeaker, to wzdęty gremlin. Jego ulubioną kryjówką jest ludzki nos (fuj!), gdzie zazwyczaj umie wywołać niezły swąd. Jest trudny do wykrycia, bo umie znikać jak kamfora. Trzeba mieć nosa, aby go wykryć.

 

 

Flemling

Flemling - zawsze z niego coś kapie. Kryje się w zasmarkanym nosie, albo w zużytej chusteczce. Zawsze jest przeziębiony, a gdy widzi, że ktoś próbuje go złapać, gwałtownie kicha w twarz, aby odstraszyć intruza.

 

 

Chunderbug

To jest chory Fungus! Zawsze ma mdłości, pewnie dlatego, że czas spędza tarzając się w obrzydlistwach. Jego widok jest naprawdę okropny. Zapewne dlatego będzie to ostatni Fungus na twojej liście do złapania.