Jeśli pójdziesz dziś do lasu, możesz spotkać Fungusową niespodziankę! Dzikusy to mistrzowie kamuflażu. Ukrywają się w spleśniałych, zgniłych drzewach i roślinach, gdzie kamuflują się nad wyraz dobrze. Świetnie im to wychodzi, bo nie są najszybkie, więc wolą spędzać czas ukrywając się w błocie lub w gnijących pniakach!

Dzikusy

 

 

Clumpnut

Clumpnut to dziwnie wyglądający Fungus. Jego długi nos jest idealny do wąchania pniaków, na których spędza większość czasu. Odnajdziesz go, gdy usłyszysz powiew jego kępy włosów pokrytych mchem.

 

 

Barkly

Barkly to zgniły drewniany wędrowiec! Spędza większość czasu wspinając się i tuląc się do drzew, oczywiście tych zgniłych! Jest trudny do wykrycia, ponieważ wygląda jak kora drzewa, więc może się ukryć na pniaku.

 

 

Mulch

Na kupie kompostu, w twoim ogrodzie, możesz znaleźć Mulcha. Wygląda jak ściółka. To gość z temperamentem. Jeśli przeszkodzisz mu w jego domu, możesz być zaatakowany ciosem obornika. On jest rzeczywiście tak drażliwy, jak o nim mówią!

 

 

Bumpy Swellings

Swędzące, szorstkie krosty to Bumpy Swelling (Purchaty obrzęk). Wystarczy, że dotkniesz jego długą, lisciastą kończynę, a da Ci uszczypliwą niespodziankę. To sprawia, że trudno go złapać, więc lepiej, abyś miał jakieś rękawiczki!

 

 

Fungiface

Grzybotwarz uwielbia tulić się do dołu pniaka. Zobacz jakie ma grzybowe łapki i nogi, idealne na zupkę (to smakuje strasznie), ale nie dobre do poruszania się. Jeśli go zauważysz, pewnie bez trudu złapiesz!